Uçak Ambulans

Uzak mesafelere hızlı şekilde nakil gerçekleştirmek için tercih edilen uçak ambulans kiralama hizmeti son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle uzak mesafedeki şehirlere ya da başka ülkelere nakil gerektiren durumlarda kara nakli imkanı yok ise ve zaman oldukça önemli ise uçak ambulans kiralama vazgeçilmez bir zorunluluk haline gelmektedir. Hastaların uzman bir hekim gözetiminde ve gerekli bütün donanımları içerisinde bulunduran uçaklarda nakiller gerçekleştirilmekte ve hastaya en hızlı, en konforlu ulaşım sağlanmaktadır. Mesafeye göre ve aciliyete göre pervaneli uçaklar ile ya da jetler ile ulaşım sağlanmaktadır. Uçak ambulans kiralamak için bazı dikkat edilmesi gereken koşullar ve zorunluluklar vardır.

Bazı hastaların yüksek irtifa uçuşu yapmaları sağlıkları açısından çok doğru olmaz bu yüzden hastaların doktorundan genel sağlık durumunu gösteren bir rapor alınır ve ambulans uçak doktoru tarafından kontrol edildikten sonra uçuşun yapılıp yapılamayacağına karar verilir. Yüksek irtifa uçuşu sakıncalı olan hastalar için kurumlardan özel izinler hızlı bir şekilde alınarak alçak irtifadan uçuş yapılarak nakli sağlanır. Yani uçuşlarda hasta için risk oluşturabilecek durumlar ortadan kaldırılır ve en hızlı aynı zamanda en konforlu nakil hizmeti sağlanmış olur. Bazı aciliyet gerektiren durumlarda hem ambulans helikopter hem de ambulans uçak beraber kullanılabilir. Ambulans uçaklar sadece havalimanlarına iniş yapabildiklerinden dolayı daha hızlı olmak amacıyla hastaneden havalimanına ve uçak indikten sonra havalimanından hastaneye ambulans helikopter ile ulaşım sağlanabilir.

Belirtilen ve belirtilmeyen tüm detaylardan ötürü uçak ambulans kiralama hizmeti kesinlikle çok dikkatli davranılması gereken, planlaması iyi yapılması gereken bir hizmettir. Bu yüzden bu hizmeti kaliteli olarak veren firma sayısı oldukça sınırlıdır. Yıllardır bu hizmeti veren ve hastaların % 70 ‘inin naklini sağlan uçak ambulans kiralama firması olarak hastalarınıza, sevdiklerinize en sağlıklı biçimde nakletmeyi görev edinmiş bulunmaktayız. Bu tür hizmetleri almak için bir takım bilgiler edinmek ve danışmak en büyük hakkınızdır, bu yüzden bizlere bir telefon ile ulaşabilir ve hizmetlerin detayı hakkında tüm bilgileri öğrenebilirsiniz ve operasyon hakkında hızlı bir şekilde planlama yaptırabilirsiniz.