Hava Ambulans Firmaları

Hastaların hızlı, konforlu ve en donanımlı bir araç ile nakil edilebilmesi artık hava ambulans ile gerçekleşiyor. Hava ambulans sayesinde acil durumu olan hastalar ya da en hızlı şekilde ulaştırılması gereken organlar kısa süreler içerisinde uzan ya da kısa mesafeler arasında en sağlıklı biçimde nakledilebiliyor. Hava ambulans denilince pek çok kişinin aklına hava helikopter gelse de aslında hava ambulans olarak geçen araçların içerisinde ambulans uçak, ambulans jet ve ambulans helikopter bulunmaktadır. Durumlar ve mesafeler gibi kriterler doğrultusunda en doğru araç ile nakiller gerçekleştirilmektedir.

Ankara Hava Ambulans Firmaları

Hava ambulans ‘ın türünü seçmek için belir bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterler doğrultusunda hastalarınıza ya da nakil edilecek organlara en uygun seçenek belirlenir ve nakil için gerekli hazırlıklar yapılarak nakil gerçekleştirilir. Aracın seçimi için hastanın sağlık durumu ve gidilecek mesafe en önemli kriterler arasındadır. Hastalının sağlık durumu yüksek irtifa uçuşa izin veriyorsa ve donanımlı bir ambulans ile nakili gerekiyorsa en uygun seçenek ambulans uçak olmak ile beraber gidilecek mesafe ve süre anlamında da oldukça iyi bir seçenektir. Ambulans helikopterler ise daha kısa mesafelerde, gündüz uçuşlarında ve daha az donanım gerektiren durumlarda kullanılmaktadır. Örneğin helikopter ile 4 saatte gidilebilecek bir mesafeyi ambulans jet ile 1 saat gibi bir sürede gidilebilir. Ambulans uçaklar ile taşınacak hastaların yüksek irtifa uçuşlarını engelleyecek bir sağlık problemleri var ise özel izinler alınarak alçak irtifadan uçuş yapılarak en hızlı ve konforlu olarak ulaşmak istedikleri yere ulaşımları sağlanır.

Hava Ambulans Hizmetleri

Hastalarınızın kara yollarından nakili mümkün değilse ya da hızlı ulaşım gerektiren durumlar var ise hava ambulans ile ulaşımınızı sağlamak mümkün. Hava ambulans ile en doğru donanımlar, kaliteli hizmet ekibi, hekimler ve en konforlu araçlar ile ulaşımınızı yapmaktayız. Değer verdiğiniz kişilere en az sizler kadar önem verip, onların en sağlıklı biçimde ulaşımlarını sağlamayı kendimize bir görev bilerek onlara en uygun aracın seçimi, gerekli izinlerin alımı ve nakli gerçekleştirmekteyiz. Bu hizmete ihtiyaç duyan her 100 hastanın 70 ‘ini en sağlıklı biçimde taşıdığımız gibi sizlerinde hastalarınız için aynı hizmeti vereceğimizden emin olabilirsiniz. En uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet için bizlere ulaşabilir ve her türlü danışmanlık, bilgilendirme hizmeti alabilirsiniz.